Czerwony punkt podzielony na dwie półkule – od teraz taki logotyp oznacza graficznie Targi Kielce, drugi ośrodek wystawienniczy w Europie Środkowo- Wschodniej. Centrum wydarzeń, międzynarodowy charakter i punkt odniesienia dla innych – oto co symbolizuje.
Hermetyczny dotychczas sektor kosmiczny otwiera się na nowe inicjatywy i działalność komercyjną. Tym samym rośnie zaangażowanie mniejszych firm, które coraz śmielej dołączają do trwającego wyścigu technologicznego. Jak skorzystać mogą na tym polscy dostawcy? Co zrobić, aby dołączyć do grona kontrahentów space 4.0? Jakie warunki należy spełnić? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci już 12 stycznia 2022 podczas kolejnego odcinka ITM_talks.
W dniach od 6 do 9 czerwca 2017 roku w pawilonie 7 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się 6-sta edycja Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING.
Rząd znosi obostrzenia, a Grupa MTP wraca do gry. Przygotowana do wznowienia działalności i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, gościom biznesowym i turystom. #WracamyDoGry – to zainicjowana przez Grupę MTP wspólna kampania Miasta Poznań oraz poznańskich firm i instytucji.
Srebro zalicza się do metali szlachetnych, które doskonale przewodzą ciepło oraz energię elektryczną. Ze względu na swoje cenne właściwości surowiec ten wykorzystywany jest więc nie tylko w jubilerstwie, ale również w przemyśle, a nawet w branży medycznej. Recykling srebra to zadanie, które umożliwia powtórne wykorzystanie metalu, jednocześnie zachowując jego nieodnawialne złoża.
Druk 3D, a dokładniej wytwarzanie przyrostowe i jego zastosowanie w przemyśle 4.0 wzbudza coraz większe zainteresowanie inwestorów. O potencjale tej technologii i możliwościach, jakie daje jej wykorzystanie m.in. w branży automotive, utrzymaniu ruchu i lotnictwie porozmawiają eksperci branżowi podczas kolejnego odcinka ITM_talks już 23 lutego o godz. 11:00.
Ważnym akcentem tegorocznych Międzynarodowych Targów Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET jest recykling. Wydarzenie odbędzie się w Expo Silesia w Sosnowcu w terminie 18 – 20 października, a jego program po raz kolejny wzbogaci m.in. największa w Polsce konferencja dla branży stalowej organizowana przez Polską Unię Dystrybutorów Stali – partnera strategicznego targów.
Targi METAL, ALUMINIUM & NONFERMET, CONTROL - TECH są największym branżowym wydarzeniem w Polsce i jednym z większych w Europie. Wystawa jest znaczącą pozycją w wystawienniczym kalendarzu Targów Kielce.
Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów z 23 października organizacja kongresów i targów online w czerwonej strefie jest już możliwa. Dlatego Subcontracting Meetings odbędą się zgodnie z planem już 4-6 listopada 2020 roku. Ze względów bezpieczeństwa wyłącznie w wersji online.
Czy automatyzacja i robotyzacja mogą okazać się obecnie najlepszym działaniem antykryzysowym? O tym oraz o programach wsparcia dla przemysłu będą mówić przedstawiciele rządu oraz liderzy sektora innowacji podczas Kongresu Industry Next. The New Reality. To pionierski projekt towarzyszący najbliższej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE. Na co jeszcze mogą liczyć profesjonaliści, którzy przyjadą do Poznania 3-6 listopada?
Bezpieczeństwo i odporność państwa to dziś jedne z kluczowych tematów dla gospodarki i debaty publicznej. Zagadnienia te znajdą się w centrum premierowej konferencji „Przemysł dla obronności”, która odbędzie się 15 października 2025 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Dźwięki pracujących maszyn, liczne rozmowy, spotkania kooperacyjne oraz ciekawe konferencje – za nami Targi ITM Polska Innowacje – Technologie – Maszyny oraz odbywające się w tym samym czasie Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, Targi Skanu i Druku 3D SOLUTIONS, Forum Odlewnicze FOCAST oraz Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING.
Za nami Targi ITM Innowacje – Technologie – Maszyny oraz odbywające się w tym samym czasie Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, Targi Skanu i Druku 3D SOLUTIONS, Forum Odlewnicze FOCAST oraz Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING.
Ministerstwo Rozwoju, przedstawiając projekt nowej ulgi podatkowej na robotyzację, rozpaliło wyobraźnię inwestorów i dostawców nowych technologii. Zgodnie z zapowiedzią rządu już od nowego roku przedsiębiorcy będą mogli odliczyć 50% kosztów kwalifikowanych poniesionych na rzecz automatyzacji stanowiska pracy.
Za nami Międzynarodowe Targi Poznańskie BUDMA 2019.