Kielecki Salon Technologii Obróbki Metali STOM, wraz z pozostałymi wydarzeniami każdego roku prezentuje się coraz bardziej okazale. Po raz pierwszy w 2024 roku Przemysłowa Wiosna odbyła się w dodatkowej hali tymczasowej, tegoroczna edycja to już dwie dodatkowe hale. Wystawcy przygotowują niesamowitą ofertę dla targowych gości.
Cięcie laserem to coraz powszechniejsza metoda obróbki metali. Jednym z najważniejszych powodów jego popularności jest duża dokładność i powtarzalność wycinanych elementów.
Prawie 2 tys mkw powierzchni wystawienniczej i 112 firm z 10 krajów świata to wynik tegorocznej edycji „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce. Wydarzenie łączy w sobie wszystkie najważniejsze gałęzie branży odlewniczej i stanowi obowiązkowy punkt spotkań dla całego sektora metalurgicznego.
Ponad 10 tysięcy branżowych zwiedzających odwiedziło przemysłowe wystawy spod znaku STOM oraz METAL. Taka frekwencja pozwoliła wrócić myślami do czasów przed pandemią oraz pokazała, jak bardzo przemysł potrzebuje spotkań bezpośrednich.
Salon Technologii Obróbki Metali wraz ze wszystkimi wydarzeniami towarzyszącymi okazał się w 2023 roku pełnym sukcesem. Zespół pracujący przy organizacji Przemysłowej Wiosny już pracuje nad tym, aby edycja 2024 była jeszcze lepsza!
Do zainwestowania po 100 mln zł w badania i prace rozwojowe wspierające rozwój branży metali nieżelaznych zobowiązały się w podpisanym w czwartek porozumieniu Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oraz KGHM Polska Miedź S.A.
Srebro zalicza się do metali szlachetnych, które doskonale przewodzą ciepło oraz energię elektryczną. Ze względu na swoje cenne właściwości surowiec ten wykorzystywany jest więc nie tylko w jubilerstwie, ale również w przemyśle, a nawet w branży medycznej. Recykling srebra to zadanie, które umożliwia powtórne wykorzystanie metalu, jednocześnie zachowując jego nieodnawialne złoża.
Recykling będzie jeszcze bardziej efektywny dzięki Centrum Recyklingu Stena Nordic – jednemu z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.
Nowy rok oznacza nie tylko zmianę karty w kalendarzu. Często, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, skłania do dokonania pewnych podsumowań i wytyczenia celów na przyszłość.
TOOLEX, to największe w Polsce wydarzenie poświęcone branży obrabiarek oraz narzędziowej. Tegoroczna jubileuszowa, 15. edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 3-5 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Podczas targów odwiedzanych przez kilka tysięcy specjalistów, czołowi krajowi i zagraniczni wystawcy zaprezentują najnowsze rozwiązania i technologie związane z obróbką metali. Robotyzacja i automatyzacja, narzędzia, obróbka metali skrawaniem, plastyczna, cieplna, laserowa, chłodziwa i ciecze technologiczne, metrologia przemysłowa, pneumatyka i hydraulika, BHP produkcji, oprogramowanie dla procesów, czy łożyska i elementy napędowe – spektrum prezentowanych tematów będzie niezwykle szerokie. Organizatorzy zapowiedzieli nowe atrakcje organizowane w ramach wydarzenia. Trwa rejestracja uczestników.
W Katowicach zakończyła się tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, w której udział wzięło 5500 uczestników. Podczas targów blisko 150 wystawców z 8 krajów prezentowało najnowocześniejsze rozwiązania dla przemysłu obróbki metali.
Bogato zapowiada się „Przemysłowa Jesień” w Targach Kielce. Nie zabraknie czołowych wydarzeń, które corocznie skupiają rynkowych gigantów. Wśród zaplanowanych wydarzeń znalazły się Salon Technologii Obróbki Metali oraz Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL, wraz z licznymi wydarzeniami towarzyszącymi.
W najnowszej serii pras do proszków metali szwajcarska firma Osterwalder AG zastępuje napędy hydrauliczne napędami serwo-elektrycznymi wyposażonymi w śruby kulowe NSK z serii HTF
W trakcie sezonu jesiennego, od 22 do 24 września goście Targów Kielce będą mogli zapoznać się z nowościami, które już niebawem będą miały swój debiut. Wśród nich znalazły się Targi Technologii i Komponentów Łącznych i Mocujących STOM-FIX.