W oparciu o wstępne dane statystyczne targów jakimi dysponują Polska Izba Przemysłu Targowego oraz CENTREX – audytor tych danych, można stwierdzić, że targi w Polsce pozostają ważnym instrumentem marketingu i komunikacji biznesowej.
Dokonując podsumowania danych statystycznych polskiego rynku targowego w oparciu o dane Polskiej Izby Przemysłu Targowego i audytora CENTREX można stwierdzić, że pomimo pogarszającej się sytuacji gospodarczej, targi w Polsce pozostały dla przedsiębiorców skuteczną platformą marketingu i komunikacji biznesowej.
Oferta kilkuset wystawców, którzy pojawią się w przestrzeni wystawienniczej zbliżających się targów ITM INDUSTRY EUROPE, nowości produktowe i aktualne trendy - to stałe punkty tego wydarzenia. Targi to jednak przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem. Inspiracje, kontakty i wiedza stają się dziś fundamentem sukcesu ITM INDUSTRY EUROPE. Przedstawiamy kolejne elementy programu tworzonego z partnerami i wystawcami, które budują unikalny charakter targów w Poznaniu. Najbliższa edycja odbędzie się już 3-6 czerwca 2025 r.
Targi Kielce podpisały umowę kredytową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, która umożliwi dalsze finansowanie jednej z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w historii ośrodka – budowy nowej hali wystawienniczej. Kredyt w wysokości 55 mln zł został udzielony na okres 10 lat i stanowi istotny element realizacji strategii rozwoju Targów Kielce.
Prognozowane ożywienie gospodarcze i utrzymująca się tendencja wzrostowa oznaczają dla mniejszych przedsiębiorców z branży budowlanej napływ nowych zleceń i wzrost sprzedaży. O tym, na ile firmy zdołają wykorzystać szanse, zdecyduje zarządzanie ryzkiem finansowym oraz możliwość odmrożenia kapitału.
Już zaledwie kilka dni dzieli nas od startu bloku ITM Industry Europe w Poznaniu, a w tym Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING (31.08-3.09). W programie tego wydarzenia jak co roku nie zabraknie międzynarodowych spotkań kooperacyjnych B2B, ale nowością będzie dwudniowe seminarium obejmujące tematykę proeksportową i transgraniczną współpracę w zakresie materiałów kompozytowych.
Mniejsze niż zazwyczaj, ale tak samo efektywne wystawy przemysłowego cyklu spod znaku STOM w roku pandemii udowodniły, że biznesowe spotkania każdej branży są niezbędne.
Zbliżająca się edycja targów ITM INDUSTRY EUROPE będzie inna niż dotychczasowe. Rzeczywistość jaka towarzyszy światu od ponad roku wpłynęła na zmianę formuły tego najważniejszego spotkania branży przemysłowej. Szykuje się wiele nowości, które z impetem wprowadzają targi w erę cyfrową. Jednocześnie nie zabraknie sprawdzonych rozwiązań wyczekiwanych od miesięcy przez wystawców i zwiedzających.
TopBuilder to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku budowlanym. Wśród Laureatów znaleźli się w tym roku nie tylko aktywni inwestorzy, rzetelni generalni wykonawcy, innowacyjni producenci, ale również znakomici, utalentowani i doświadczeni architekci. Firma Klingspor została jednym z laureatów w kategorii Produkt Roku.
Przemysłowa Wiosna 2026, która odbyła się w dniach 24–27 marca w Targach Kielce, po raz kolejny potwierdziła swoją pozycję jako jednego z najważniejszych wydarzeń przemysłowych w naszej części Europy. Cztery dni targowe upłynęły pod znakiem intensywnych prezentacji technologii, spotkań biznesowych oraz rozbudowanego programu merytorycznego, integrującego środowiska przemysłu i nauki.
Kolejne urodziny firmy to okazja do refleksji i podsumowań. Przyglądamy się więc osiągnięciom Grupy SECO/WARWICK w pierwszym półroczu 2020 roku.
Zorganizowany w ubiegłym roku, po raz pierwszy jesienią przemysłowy cykl spod znaku STOM okazał się sukcesem. Mimo ograniczeń pandemicznych firmy oceniły uczestnictwo jako efektywne, wszyscy podkreślali także dbałość z jaką Targi Kielce podeszły do kwestii bezpieczeństwa. Trudno przewidzieć, jak sytuacja będzie się przedstawiała tej jesieni, ale „Przemysłowa Wiosna” udowodniła, że zwłaszcza w kryzysie warto stawiać na targi.
Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów z 23 października organizacja kongresów i targów online w czerwonej strefie jest już możliwa. Dlatego Subcontracting Meetings odbędą się zgodnie z planem już 4-6 listopada 2020 roku. Ze względów bezpieczeństwa wyłącznie w wersji online.
Priorytetowa inwestycja Targów Kielce wchodzi w fazę realizacji. W czwartek, 23 stycznia została podpisana umowa z firmą Strabag, która zaprojektuje i wybuduje nową halę wystawienniczą i przebuduje już istniejącą. Połączona przestrzeń obydwu obiektów to w sumie ponad 15 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej w parterze i 3000 na antresoli. Nowy obiekt w infrastrukturze ośrodka będzie zatem czterokrotnie większy od obecnie największej hali nr 5. Prace mają ruszyć wiosną po największej wystawie sezonu – targach techniki rolniczej Agrotech.
Wiesz, że sprzedaż sprzętu technologicznego, który jest używany, pozwala ograniczyć emisję CO2? Kupując urządzenia procesowe z drugiej ręki, możesz też zaoszczędzić. Sprawdź, jak firma Foeth prowadzi sprzedaż maszyn przemysłowych oraz dlaczego warto postawić na zakup używanego sprzętu technologicznego.